DTMwiki

Metodická pracovní skupina DTM

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zps:mostky

Mostky a lávky

Stav zpracování
Stavhotovo
Projednáno10. 01. 2023

Existuje někde výklad, jak s takovými objekty v DTM naložit? Zejména ty dřevěné položené na terén bez stavebních základů jsou otázkou, zda je mapovat a jak. Máme otázku, zda je mapovat u menších objektů jako nájezd, sjezd, vjezd případně stavbu pro zpevnění povrchu v úrovni jedna. U větších jako most včetně mostovky?

Při pořizování dat do DTM by se mělo uplatňovat mimo jiné i pravidlo zajištění následné aktuálnosti pořízených dat. To znamená, že by měly být mapovány objekty, které

  1. mají svoji definici (obraz) ve Vyhlášce 393/2020 Sb., o digitální technické mapě kraje a splňují podmínky a pravidla uvedená ve Slovníku datového modelu DTM či již byla upřesněna v rámci DTMWiKi
  2. mají nějaký pevný stavební (mapovatelný) základ (konstrukci trvalejšího charakteru), který je v ideálním případě podchycen nějakým stavebním povolením nebo ohlášením.

V tomto konkrétním případě pak doporučujeme z obrázku č. 1 mapovat pouze zelené přemostění v popředí. Provizorní konstrukci z obrázku č. 2 doporučujeme nemapovat a ponechat případně na zvážení obce, zda tento typ objektů bude chtít pořizovat v dalších krocích.

Mosty a lávky - obr. 1

Obrázek č. 1

Mosty a lávky - obr. 2

Obrázek č. 2

zps/mostky.txt · Poslední úprava: 2023/05/16 06:57 autor: Michal Souček

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki